Logo
טוען

כמה עולה אתר אינטרנט

"כמה עולה אתר?" היא שאלה נפוצה בקרב מי שמקימים אתר לראשונה או רוצים לחדש אתר ישן. אז כמה עולה לבנות אתר? התשובה המלאה בכתבה

"כמה יעלה לי אתר?" היא שאלה שאנחנו נתקלים בה כמעט על בסיס יומיומי. בעלי עסקים וחברות, יזמים, מנהלי שיווק ובעלי תפקידים אחרים שזקוקים לאתר אינטרנט חדש, באופן טבעי תוהים לגבי המחיר. התשובה היא ש"אתר" הוא שם כללי, בדומה ל"רכב" או "מחשב". לכן, מגוון המחירים הוא רחב מאוד ויש משתנים רבים שמשפיעים עליו. בזכות פלטפורמות כמו וויקס או וורדפרס, כיום ניתן לבנות אתרים גם מבלי להית מתכנתים. אולם, עדיין מדובר בעבודה לא פשוטה שמצריכה למידה והשקעה של זמן. בנוסף, בניית אתרים היא מקצוע לכל דבר וכדי להגיע לתוצאה מקצועית ואפקטיבית, יש צורך בגורם מקצועי. כמה יעלה התענוג? התכנסנו כאן כדי לעשות סדר בנושא, להסביר מהם סוגי האתרים הנפוצים, איך הם משפיעים על המחיר ובמה כדאי לבחור.

בניית עמוד נחיתה

עמוד נחיתה הוא אתר אינטרנט לכל דבר, אך מייחדות אותו שתי תכונות עיקריות: התכונה הראשונה של עמוד הנחיתה היא שהוא לרוב בנוי על עמוד אחד בלבד (ללא אפשרויות מעבר לעמודים נוספים).

התכונה השנייה של עמוד הנחיתה, היא שהוא ממוקד מאוד בהצעה מסוימת לגולשים שמבקרים בו.

מה יכולה להיות ההצעה של עמוד הנחיתה? אלה כמה דוגמאות:

  • רכישה של חבילת נופש מסוימת
  • השארת פרטים כדי לקבל מידע על פרויקט נדל"ן
  • חיוג לאיש מקצוע כמו רופא מומחה או עורך דין

במקרים רבים, עמוד נחיתה הוא חלק מקמפיין דיגיטלי, כך שלחיצה על מודעה או על פרסום כלשהו, מובילה הישר לעמוד הנחיתה שתפקידו להניע לפעולה הרצויה.

כמה עולה אתר מסוג עמוד נחיתה? מצד אחד, עמוד נחיתה הוא אתר "קטן". אולם, מצד שני, כדי לבנות עמוד נחיתה אפקטיבי שמצליח להניע לפעולה את המבקרים בו, יש צורך במחשבה רבה, הבנה בשיווק דיגיטלי וניתוח של הענף בו פועל העסק – בעל האתר. לעתים גם יש צורך להטמיע באתר אלמנטים מתקדמים יותר כמו אפשרויות תשלום, ממשק למצב המלאי המעודכן ועוד. ניתן לומר שמחיר של עמוד נחיתה אפקטיבי, מתחיל באלפי שקלים בודדים. באשר לגבול העליון – השמיים הם הגבול. בוני אתרים מבוקשים הם יקרים יותר וכמו כן, כמות האוטומציות והתוספים שיוטמעו באתר, ישפיעו על המחיר.

בניית אתר תדמית

אתר תדמית הוא אתר שמטרתו העיקרית היא לשמש זהות ונוכחות דיגיטלית. כלומר, כאשר גולשים יחפשו את העסק או הארגון, הם יגיעו לאתר ויוכלו להתרשם מהעסק ולקבל עליו מידע ופרטים כמו שירותי העסק העיקריים ופרטים טכניים: כתובת ודרכים ליצירת קשר.

כמובן, מבחינת בעלי העסק, אתר תדמית הוא גם הזדמנות לחזק את המותג ולחדד מסרים שיווקיים. לכן, אתר תדמית חייב להיות ממותג היטב ולשדר את המסרים הנכונים.

אתר תדמית יכול להיות בן עמוד אחד, או לכלול עמודים נוספים כמו עמוד "שירותים / מוצרים", עמוד "אודות", עמוד "יצירת קשר" וכיו"ב.

התכונה הייחודית של אתר תדמית, היא שהוא נועד בראש ובראשונה לייצג כראוי את העסק ולבסס אותו כאמין. כיום, צרכנים נוטים לחפש את האתר של העסק או הארגון לפני ביצוע עסקה או התקשרות.

כמה עולה אתר תדמית? גם כאן, התשובה היא "תלוי". לרוב, אתר תדמית כולל בעיקר טקסט ותמונות (או גם סרטונים) ואין בו צורך בממשקים מורכבים. אולם, פרמטרים אחרים עלולים להשפיע על המחיר כלפי מעלה, למשל:

  • אם טרם נבחר לוגו, סלוגן, צבעי מותג ושפה גרפית, יש צורך לעשות זאת במסגרת העבודה על האתר. חלק מבוני האתרים מספקים גם שירותי מיתוג אלה.
  • לעתים אתרי תדמית יכולים להיות נרחבים מבחינת היקף העמודים והתוכן, בעיקר אם העסק מציע מגוון רחב של קטגוריות מוצרים ושירותים.
  • שילוב של אנימציות, עיצוב מקורי ומיוחד או כל מורכבות אחרת, יגרמו למחיר לעלות.

גם כאן ניתן לומר שמחיר של אתר תדמית איכותי, מתחיל באלפי שקלים בודדים. ככל שהאתר נרחב יותר ומצריך יותר עבודת מיתוג, עמודים ותוספות, מחירו יעלה.

בניית אתר סחר (חנות) או איקומרס

אתר סחר נקרא גם חנות דיגיטלית או אתר איקומרס. אלו הם אתרים שבהם ניתן לרכוש מוצרים או שירותים. הייחודיות באתרים מסוג זה, היא האפשרות לבצע הזמנה ולרוב גם תשלום מלא תמורת המוצר או השירות. אתרי סחר מאפשרים לעסק לחסוך במשאבים רבים, שכן הגולשים יכולים לבצע רכישה בעצמם ללא צורך במענה טלפוני ובשירות אנושי. כך, ניתן להקטין את הוצאות המכירה, לשרת יותר לקוחות ולהגדיל את הרווחיות של העסק.

אלא שבניית אתר סחר מצריכה מומחיות מיוחדת. באתר איקומרס יש דגש מיוחד על הפן השיווקי, שכן תפקיד האתר להניע למכירה בכוחות עצמו. בנוסף, יש צורך לכלול מידע מספק על כל שירות או מוצר שעומד למכירה ולבסוף – לבנות תהליך "צ'ק אאוט" נוח, בטוח וידידותי, כך שהמבקרים באתר ישלימו את ההזמנה ו/או הרכישה עד הסוף.

כמו כן, לעתים יש צורך בממשקים לנתוני מלאי ומשלוחים, קופונים, ניהול מבצעים, תקנון, חיבור נכון לקמפיין דיגיטלי ועוד.

כמה עולה אתר סחר? חנות דיגיטלית היא אתר מורכב יחסית, שדורש לא רק הקמה אלא גם ניהול שוטף, בעיקר אם השאיפה היא לצמוח ולהגדיל את המכירות. כמו כן יש צורך בתוספים שיאפשרו לאתר לגבות תשלום בכרטיס אשראי או ביישומים שונים אחרים. יש אתרי סחר קטנים שמוכרים רק מספר מצומצם של מוצרים ויש אתרים שמוכרים מגוון גדול מאוד של מוצרים, המצריכים חלוקה לקטגוריות, צילום מוצרים, פירוט התכונות והמפרט הטכני, עדכון מוצרים חדשים וכיו"ב. בנוסף, חשוב להקפיד שהאתר יהיה ממותג, מזמין, מהיר, עם חוויית משתמש טובה שתתרום למכירות.

כל הגורמים הללו הופכים את ההקמה והניהול של אתר הסחר, ליקרים יותר בהשוואה לאתר תדמית או עמוד נחיתה. אם מחירם של אתר תדמית ועמוד נחיתה מתחילים באלפי שקלים בודדים, מחיר הקמת אתר סחר הוא כפול לפחות. ככל שהאתר רחב ומורכב יותר, מחירו יעלה וכך גם עלויות הניהול שלו.

חשוב לציין שלרוב, אתר סחר יעזר בקמפיינים שיווקיים על מנת לייצר תנועה באתר ולגייס לקוחות. כמובן, גם לקמפיין דיגיטלי יש עלויות.

לסיכום, ישנם סוגים שונים של אתרים וחשוב לבחור את הסוג שמשרת בצורה הטובה ביותר את המטרה העסקית או הארגונית. מחיר האתר יגזר מסוג האתר, היקף האתר, רמת המורכבות שלו והגורם המקצועי שנבחר כדי לבנות אותו.

לייעוץ אישי בנושא בניית אתרים, השאירו פרטים

צרו איתנו קשר

04-8211344
שד' ההסתדרות 21, חיפה
שגיאה: יש לבדוק את שדות החובה