Logo
טוען

תחזוקת אתר וורדפרס

יש לך אתר וורדפרס? בחרת נכון, כמו רוב בעלי האתרים בעולם. אולם, חשוב לשמור על אתרי וורדפרס באמצעות תחזוקה שוטפת. מהי תחזוקת אתר וורדפרס ולמה היא חשובה?

וורדפרס היא הפלטפורמה הפופולרית בעולם להקמה וניהול אתרי אינטרנט. לוורדפרס יש הרבה יתרונות: ראשית, הפלטפורמה מאפשרת להקים אתרים מבלי להיות מתכנתים, מבלי לדעת לכתוב קוד.

בנוסף, המערכת ידידותית, נוחה לשימוש ומציעה מגוון כלים כמעט אינסופי, כדי לבנות ולעצב בדיוק את האתר שרצית. פלטפורמת וורדפרס (בניגוד לוויקס למשל), היא מערכת "קוד פתוח", כך שקהילת המשתמשים יכולה לפתח עבורה תוספים (פלאגינים) שונים, שיאפשרו לך להטמיע באתר מגוון רחב של פיצ'רים מבלי שפיתחת אותם בעצמך: אוטומציות, ממשקים, אלמנטים עיצוביים, אמצעי סליקה וחיוב, חיבורים למערכות חיצוניות, ניהול לידים ועוד ועוד.

פלטפורמת וורדפרס מתאימה להקמה של כל סוגי האתרים: אתרי תדמית, עמודי נחיתה ואתרי סחר (איקומרס).

עוד יתרון של וורדפרס הוא המחיר, כיוון שהמערכת הבסיסית היא בחינם, ורק השדרוגים השונים כרוכים בתשלום (אם כי, לרוב, נדרשים שדרוגים).

תחזוקת אתרי וורדפרס

לצד כל היתרונות, חשוב לדעת שגם אחרי שהקמת אתר וורדפרס, העבודה לא הסתיימה. הקמת אתר איננה משימת "שגר ושכח". האתר פועל בסביבה משתנה, מכל הכיוונים: מערכת וורדפרס עצמה משתנה, התוספים מתעדכנים, מנועי החיפוש משנים את האופן שבו הם בוחנים את האתר שלך, המתחרים שלך מתפתחים וגם ההאקרים שמאיימים על האתר שלך, משתכללים כל הזמן.

נשמע מאיים? אין צורך להיבהל, אלא רק לדעת שאתר וורדפרס דורש תחזוקה שוטפת שתבטיח תפקוד תקין והגנה.

מתי צריך להתחיל בתחזוקת אתר וורדפרס?

בימים הראשונים לקיומו של האתר, נראה שהכל עובד מצוין. מצב זה יכול להימשך זמן מה, אך עם הזמן יצוצו בעיות, מקטנות ועד גדולות. אולי האתר יהפוך לאיטי, אולי חלק מהקישורים לא יעבדו, אולי הטפסים ליצירת קשר לא ישגרו אליך את הפנייה, ואולי חלילה האתר יפרץ על ידי האקרים. אלו הן רק חלק מהתקלות האפשריות שמתרחשות עם הזמן. לכן, מיד כשסיימת לעבוד על האתר, כדאי לאמץ תכנית תחזוקה תקופתית. עם זאת, אף פעם לא מאוחר להתחיל. גם אם האתר שלך ותיק ועד היום לא תחזקת אותו, עדיף מאוחר מאף פעם. אתר שלא תוחזק משך תקופה ארוכה, זקוק לבדיקה מעמיקה כדי לאתר תקלות, פרצות אבטחה, עדכונים נדרשים, עמודים שלא נטענים, לחצנים וקישורים שלא פועלים ועודף "אשפה" שאפשר לרוקן.

במה מטפלים במסגרת עבודת התחזוקה של אתר וורדפרס?

אופטימיזציה של הקידום האורגני (SEO): חשוב שהאתר שלך יעלה בתוצאות החיפוש בגוגל, כשמחפשים את העסק שלך או את התחום שלך. גם אם בעבר גוגל סרק את האתר והופעת במקום גבוה בתוצאות החיפוש, חשוב לתחזק את הקידום האורגני כדי לשמור על המקום שלך. מערכת וורדפרס מציעה כלים מובנים שמכוונים מה לעשות כדי לשפר את הקידום האורגני של העמוד ושל האתר.

איתור תקלות: עם הזמן, חלק מהקישורים והלחצנים באתר עלולים להפסיק לעבוד כראוי, מסיבות שונות. זהו מעין בלאי של האתר, שחשוב לזהות ולתקן. יתכן שלחצנים חשובים כמו "לרכישה" או "צרו קשר", פשוט לא יעבדו ולא יאפשרו למבקרים באתר שלך לבצע את הפעולה הרצויה לך. כמו כן, יתכן שחלק מהעמודים לא יטענו כמו שצריך או שיחולו שיבושים בתצוגה של אלמנטים מסוימים באתר. לכן חשוב לבצע בדיקת QA לכל פעילות האתר ולזהות כל בעיה שפוגעת בחוויית המשתמש.

עדכון תוספים ועדכון מערכת: כמעט כל אתר וורדפרס כולל תוספים שונים. כאמור, אחד היתרונות המרכזיים של וורדפרס הוא מגוון התוספים העצום שאפשר להטמיע באתר. התוספים עצמם עוברים עדכונים מפעם לפעם וחשוב לעדכן באתר שלך את הגרסה החדשה, כדי שהתוספים יתפקדו כראוי. גם מערכת וורדפרס עצמה מתעדכנת, וכאשר מעדכנים גרסה יש לוודא שהאתר עובד ומתפקד באופן מלא.

אבטחה: כל אתר וורדפרס הוא יעד לפריצה. כן, גם אתרים של עסקים קטנים או בינוניים. פריצה לאתר או פעולה שהאקרים יבצעו נגדו, יכולה להשבית את האתר לחלוטין. לפעמים, אתרים "נחטפים" והחוטפים מבקשים כופר תמורת האתר והמידע הקיים בו. לכן חשוב מאוד לאבטח את האתר ולעדכן את מנגנוני האבטחה לעתים קרובות. חשוב לזכור שהאקרים מתפתחים כל הזמן ואם האתר יפגע, עלול להיגרם נזק כלכלי רב, כמו גם נזק למוניטין של העסק.

גיבוי: ניתן לגבות את האתר באמצעות תוספים שונים, כך שלאתר יהיה גיבוי לכל צרה שלא תבוא. המידע שנצבר במערכת הניהול של האתר שלך עשוי להיות בעל ערך רב וכדאי לשמור עליו.

ניקוי: טיוטות ישנות, גרסאות ישנות, ובכלל כלמה שנשמר בזיכרון האתר ואינו דרוש לך יותר, כדאי למחוק ולנקות.

עדכון תוכן: מומלץ להוסיף לאתר תכנים כמו למשל פוסטים לבלוג, או להחליף מדי פעם את התמונות והטקסטים כדי שהאתר יראה "חי" וישדר פעילות ודינמיות.

מי מבצע תחזוקת אתרי וורדפרס?

בעלי אתרים שצברו מיומנות רבה בתפעול המערכת, יכולים לבצע חלק מפעולות התחזוקה בעצמם. עם זאת, אנחנו ממליצים לכל בעלי האתרים בפלטפורמת וורדפרס, להיעזר בגורם מקצועי לתחזוקה שוטפת של האתר. זוהי הדרך הטובה ביותר להימנע מתקלות, פרצות אבטחה וליקויים בחוויית המשתמש. אנחנו בחברת IVY Digital מציעים ללקוחותינו שירות מקצועי של תחזוקת אתרי וורדפרס ברמה הגבוהה ביותר.

לסיכום, בניית אתר וורדפרס מחייבת תחזוקה שוטפת כדי לשמור על תפקוד האתר, על הקידום שלו, על חוויית המשתמש ועל אבטחת המידע. מומלץ להיעזר בגורם מקצועי לביצוע תחזוקה שוטפת, כבר מהיום בו סיימת לבנות אתר האתר. עם זאת, אף פעם לא מאוחר מדי בשביל להתחיל בתחזוקת אתר וורדפרס.

לייעוץ אישי בנושא תחזוקת אתרי וורדפרס, השאירו פרטים

צרו איתנו קשר

04-8211344
שד' ההסתדרות 21, חיפה
שגיאה: יש לבדוק את שדות החובה